Wczytuję dane...

DREWNIANE

Dlaczego drewniane?

Dzięki swojej prostocie pobudzają wyobraźnię i dają dziecku szansę na poszukiwanie nowych sposobów zabawy.

Dla mnie jest to główny powód, dla którego w pokoju zabaw dominuje drewno.

Ale każdy z poniższych powodów może być tym, który będzie najważniejszy dla Was i Waszego dziecka: 

Ochrona środowiska 

Kupując drewniane zabawki nie tylko sprawiasz kreatywną przyjemność dziecku, ale również bezpośrednio przyczyniasz się do ograniczenia zużycia plastiku, chyba że plastik pochodzi z recyklingu

Rozwój 

Drewniane zabawki swoją formą pozwalają na rozwijanie wrażliwości do odkrywania otaczającego świata. Zamiast rozproszenia, angażują dziecko do kreatywności. Wpływają na rozwój motoryki i zmysłów. 

Niezniszczalność 

Zabawki renomowanych marek wykonane są z wytrzymałego drewna, które trudno zniszczyć. Gdy Twoje dziecko z niej wyrośnie, zamiast wyrzucać, można podać dalej, a zabawka będzie dalej sprawiać radość.

Uniwersalność 

Najczęściej jest tak, że drewniana zabawka może posłużyć dziecku w różnorodnych celach. Dzięki temu można mieć pewność, że nie znudzi się, a raczej nabędzie nowych funkcji.

Dla niemowlaka i starszaka 

Drewniane zabawki mogą być użytkowane już od pierwszych miesięcy życia. 

Higiena

Proste kształty drewnianych zabawek nie tylko wpływają na kreatywność dziecka, ale są również praktycznym rozwiązaniem dla rodzica. Czyszczenie jest proste i wystarczy do tego tylko woda. Drewno ma naturalne właściwości antybakteryjne.

Bezpieczeństwo  

Tuliki to selektywny wybór marek i firm, które korzystają z drewna poddanego selekcji jakości i są zgodne z rygorystycznymi wymaganiami Europejskiego prawodawstwa dotyczącego przedmiotów dla najmłodszych. Producenci, których wybieram przykładają uwagę do tego, aby zabawki były idealnie oszlifowane i pomalowane nietoksycznymi ekologicznymi farbami wysokiej jakości.